Твори, Володю!

Олена Соколинська

1 березня, 2013 - 11:22

 

Підприємець прочитав у «Дні» про незрячого харківського журналіста і здійснив його мрію

 

ФОТО АВТОРА

 

Нещодавно — в № 28 від 14 лютого цього року — «День» опублікував матеріал про незрячого журналіста й ентузіаста з Харкова, Володимира Носкова. Стаття дістала дивовижне продовження. Один із зарубіжних читачів газети вирішив допомогти журналістові в його професійній діяльності і придбав для нього техніку, що була для Володі недоступною.

«Це сталося вранці у середу 20 лютого. Мене розбудив телефонний дзвінок. Він виявився міжнародним, телефонував харківський підприємець Павло Пилипенко, який нині мешкає і працює в Йорданії. Ми були раніше знайомі. Він сказав, що за кордоном прочитав статтю про мене в газеті «День», де було написано про наші походи в гори і печери, і, зокрема, про спеціальну техніку, яка могла б значно прискорити роботу незрячого журналіста, — про принтер Брайля. Придбати його я не в змозі, оскільки він коштує п’ять-шість тисяч доларів, залежно від моделі. Адже це не серійна техніка, вона виготовляється поштучно. «Я хочу тобі допомогти!» — сказав Павло і пообіцяв надати необхідну суму. При цьому абсолютно не йшлося про рекламу його компанії чи щось подібне». Адже, на жаль, для середньостатистичного українця ціна такого пристрою — фантастична, і в державі не налагоджена система забезпечення подібним обладнанням тих, хто цього потребує. Володя знайшов у Києві представництво компанії, яка займається тифлотехнікою (технікою для незрячих), спеціально для журналіста підібрали принтер, який може працювати без шуму, не заважаючи співробітникам в офісі чи вдома. «Специфіка така, що для друкування об’ємного шрифту пробивається спеціальний товстий папір, видаючи голосний і неприємний звук — схожий буває при забиванні цвяхів. А цим принтером можна користуватися без звукоізоляційної шафи». Представники компанії зробили гарну знижку як на принтер, так і на програмне забезпечення до нього, радіє Володя. Покупка обійшлася в чотири тисячі сімсот доларів, які й передав в Україну підприємець, якого Володимир характеризує як позитивну і патріотичну людину, хоч він і мешкає зараз із родиною за кордоном. «Зателефонувавши, Павло сказав мені: «Я колись тобі обіцяв, а тепер я прочитав статтю і хочу, щоб ти реально втілював свої ідеї, тому допоможу тобі», — розповідає Володимир.

Тепер Володя, який раніше насилу виколював текст від руки, витрачаючи на це по кілька годин, роздруковує сюжети за лічені хвилини. «Я страшенно щасливий, — каже Володя. — Це була мрія всього мого життя! Коли в неділю ми налаштували цей принтер, у мене було відчуття казки, нехай це й звучить банально. Тепер я реально економлю «золотий» час, адже працюю на «гарячих» політичних і соціальних темах».

Тож Володя дякує газеті «День» за публікацію матеріалу і людині, яка надала дієву допомогу. «Я дякую вам, що ви є! Я дуже поважаю вашу газету і вашого головного редактора», — сказав нам Володимир Носков.

 

Олена СОКОЛИНСЬКА, Харків

Рубрика: День України

 Газета: №38, (2013)

www.day.kiev.ua

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити