Головна

Шевченкове слово об’єднує нас

16 березня 2014 року в читальному залі Центральної спеціалізованої бібліотеки для незрячих ім. М. Островського відбулось урочисте завершення конкурсу «Шевченкове слово  у серці живе» та  оголошення його результатів. Поетичний конкурс, присвячений 200–літтю від дня народження Тараса Шевченка, був оголошений бібліотекою. Перший етап конкурсу – подача поетичних творів – тривав з 1 грудня 2013 року до 15 лютого 2014 року. Другий етап – визначення переможців конкурсу тривав з 16 лютого до 1 березня. Третій етап – оголошення результатів конкурсу та нагородження переможців. Головою Журі став незрячий поет зі Львова Степан Степанович Підлужний, який видав кілька власних поетичних збірок, а також є упорядником поетичного альманаху “Нащадки кобзарів”. Членами журі також були Кагановська Лариса Григорівна та Потеляхіна Марина. За умовами у конкурсі могли брати участь незрячі поети Києва та області, а також усі бажаючі. Всього в конкурсі взяло участь 13 осіб, з яких дванадцятеро – мешканці Києва та Київської області, та одна житомирянка, яка й стала переможницею конкурсу “Шевченкове слово у серці живе” . Вірш Ніни Лавреги «Тарас Шевченко на Майдані» був також схвально й тепло сприйнятий аудиторією, присутньою на вечорі. Ось уривок із нього:

«…На рідну Україну-неньку

із давнини своїх років

Тарас Григорович Шевченко

дивився: плакав і радів.

Неслось над Києвом: "Вставайте!

кайдани порвіте

і вражою злою кров'ю..."

стійте, не кропіте!

Бо й своєї, і чужої -

уже досить крові!

Україна прагне волі,

миру та любові!...»

Спеціальним призом була відзначена й наймолодша учасниця конкурсу учениця Київської школи–інтернату № 5 Дарина Воропай.

В музичній частині вечора взяли участь виконавиці камерної музики Ольга Братик (сопрано), Катерина Болкуневич (сопрано), а також  учні дитячої музичної школи № 40 м. Києва.  Наймолодша учасниця вечора шестирічна Соломійка Повєткіна відкрила свято віршем Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя». Невеличку лекцію про широку обізнаність поета в культурах інших народів прочитав професор, колишній голова товариства «Просвіта» в м. Києві Іван Пилипович Ющук.

 

Цей вечір надовго залишиться в пам’яті багатьох слухачів: щире й зворушливо ніжне виконання дітьми пісень на слова Тараса Шевченка, палкі вірші конкурсантів та професійне виконання творів поета артистами створили своєрідну поліфонію, головним мотивом якої є слово великого нашого генія.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити