Головна

Поїздка в Ніжин

 

Окрему експозицію присвячено героїчній боротьбі ніжинського підпілля та партизанського з’єднання «За Батьківщину». Серед експонатів знаходяться документи, фотографії та особисті речі партизанів та підпільників.

Цікавою була зустріч із живим учасником народного спротиву дев’яностолітнім партизаном Петром Андрійовичем Крапив’янським. Саме в цей день у музеї відбулася презентація його книги «Украдена слава», присвячену боротьбі партизанського з’єднання «За Батьківщину» та долі його командира Івана Михайловича Бовкуна.

Колишній партизан подарував примірник своєї книги Українському товариству сліпих.

Потому учасники заходу відвідали Центральне Троїцьке кладовище Ніжина, де поховані розстріляні підпільники. Члени УТОС поклали квіти на братську могилу героїв і вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Особливу вдячність Українське товариство сліпих висловлює виконуючій обов’язки директора Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського Дмитренко Наталії Михайлівні за сприяння та допомогу у вшануванні пам’яті Якова Батюка та співробітниці музею Діденко Тетяні Олександрівні за цікаву та пізнавальну екскурсію.

Текст : Ганна Самборська

12 травня, 2016

Фото: Розділ Фотогалерея

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити