Бібліотека – територія знань і гарного настрою

 

5 грудня 2014 року в приміщенні читального залу бібліотеки відбувся захід, присвячений міжнародному Дню інваліда. У ньому взяли участь: камерна співачка Ольга Братик, учасники дуету «Меццо» Ольга Сема та Ірина Дем’янова, учні Київської спеціальної школи–інтернату для незрячих дітей № 5, польські тифлопедагоги Марек Якубовський та Аліна Талукдер, а також активні читачі бібліотеки, які декламували власні вірші, та поезії відомих українських  письменників.

Між виступами учасників заходу відбувалися тифлоконкурси, в яких взяли участь найактивніші читачі. Дуже цікавим та емоційним виявився виступ Марека Якубовського, який коротко розповів про життя незрячих у Польщі. Звісно, що потреби і проблеми незрячих України і Польщі є типовими, лише вирішуються вони по–різному. Оскільки Польща є членом Євросоюзу, то вимоги до дотримання євро стандартів там високі. Наприклад, у музеях до експозицій додаються таблички з написом шрифтом Брайля, або аудіо коментар, який можна прослухати на власному телефоні, виготовляються об’ємні макети тих експонатів, які не можна роздивитися руками, тощо.  У Польщі добре розвинена служба супроводу незрячих: якщо замовити цю послугу напередодні, то обов’язково будь –то маленьке містечко, чи мегаполіс, вас зустріне працівник і проведе, куди потрібно. Марек розповів трошки про життя дітей в Овінській школі–інтернаті для незрячих  дітей, що недалеко від Познані, в якій він працює. Наприклад те, що дітей, які живуть від школи в радіусі 100 км безкоштовно розвозить таксі додому, про те, що батьки що два тижні на вихідні повинні обов’язково забирати дитину додому, аби вона змогла поспілкуватися з рідними та насолодитися домашнім вогнищем. Безумовно, що й у Поляків вистачає проблем і не все там безхмарно, але якщо з оптимізмом сприймати життя, то багато труднощів можна вирішити.

Тож захід вийшов цікавим, різноплановим, на всі смаки: поезія і музика, виступи Олександра Кириловича Бурчака та Марека Якубовського, тифлоконкурси – все це створило гарну атмосферу і духовну поживу для душі.

Фото з заходу до Дня Інваліда можна подивитись в розділі Фотогалерея.