Одеська спеціалізована бібліотека для незрячих

Інформація про роботу обласної Одеської спеціалізованої бібліотеки для незрячих.

 

 

Наша бібліотека працює щодня. У зв’язку з пандемією у квітні бібліотека не працювала.

В загалі з карантинними умовами скоротилася читаємість і відвідування читачів.

Читачі спец-бібліотеки мали можливість безперебійно отримувати книги, як за адресою м Одеса, Варненська 12 «б», так і в пересувних бібліотечних пунктах по області, в містах: Подільск, Чорноморськ, Білгород-Дністровський (не під час карантину).

Оскільки бібліотека знаходиться в приміщенні ДК УТОС, то велика частина заходів проводиться спільно з працівниками будинку культури: День Соборності, День Святого Валентина, 8 березня, а також тиждень Кобзаря.

При бібліотеці, для зручності читачів членів УТОС, працює комп'ютерне відділення, комп'ютерний клас, основним завданням якого є надання кваліфікованої допомоги в освоєнні використання комп'ютера, а також налаштування гаджетів.

Співробітники бібліотеки спільно з співробітниками комп'ютерного класу займаються записом аудіоматеріалу в MP3-носії як в інтерактивному режимі, так і по телефонним замовленням. Наявність обмінного фонду флеш-накопичувачів дозволяє без перебоїв і без черги забезпечувати читачів необхідними аудіоматеріалами.

Завдяки коштам спонсорів, в комп'ютерному відділі є майже вся необхідна техніка та обмінний фонд флеш-носіїв, а також доступ до Інтернету та брайлівський принтер, що дозволяє знайти практично будь-яку Аудіолітературу, доступну у вільному доступі. На прохання студентів, викладачів, незрячих ми роздруковуємо будь-яку текстову інформацію на брайлівський принтері і безперебійно виробляємо запис флеш-носіїв.

З 2015 року наша бібліотека, одна-єдина в Україні проводить адресну доставку брайлівської і озвученої літератури літнім інвалідам. Доставка здійснюється раз на місяць службовим автомобілем підприємства.

Відвідування і заходи були обмежені. Але наша бібліотека не сиділа на місці, а брала участь у велопробігу «Бачу, Можу, Допоможу», велопробіг тривав тиждень по Одеській області з наметами. Брали участь в велосотці (5 велотандемів), де всі вдало проїхали 100 км по Поясу Героїв слави, в якому наша завідуюча проїхала за 8 годин 20 хвилин, брали участь в естафеті зі скандинавської ходьбі (естафета 15 км).

Незважаючи на усі досягнення, бібліотека  потребує підтримки та допомоги зі сторони Одеської адміністрації, а також від керівництва УТОС.

 

Файлы:

1633688049.Одеська бібліотека.doc