Рушник волію виткати зі слів

 

Навесні цього року в м. Обухові, що неподалік Києва, взяв свій старт Другий обласний фестиваль Київщини для людей з обмеженими фізичними можливостями “Поетичний рушник”, який проходив під девізом: “Рушник волію виткати зі слів, щоб милувались ним віками люди” (Г. Горовий). 
Вже із назви випливає сама суть заходу – схильним до віршування людям з фізичними вадами, які проживають в Київській області, була надана ще одна можливість заявити про себе не як про інвалідів, а як про митців, творчих особистостей. Ще одна, тому що подібні заходи на теренах України хоча і рідко, все ж таки відбуваються. Проте, їх справді не на стільки багато, аби поети, які мають певну обмеженість через власний фізичний стан, могли б розкрити свій потенціал у повній мірі. Тож започаткований у 2011 р. Обухівською міськрадою обласний фестиваль “Поетичний рушник” став для таких людей черговим сонячним промінчиком, черговою можливістю заявити про себе, познайомитися зі своїми колегами по перу, обмінятися досвідом, отримати визнання від професійних письменників та й, зрештою, просто поспілкуватися – чого кожній творчій людині ой як бракує у бурхливім крутіжі життя. 
Фестиваль проходив у три етапи : прийом творів майбутніх учасників, розгляд конкурсних пакетів членами журі і найбільш хвилюючий, третій етап – нагородження переможців, яке відбувалося 5 грудня в затишному обухівському кафе “Біля ставу”. Загалом, у фестивалі взяли участь майже два десятки віршотворців з багатьох міст, селищ та сіл області: Обухова, Білої Церкви, Бучі, Козина, Вишневого, Славутича та ін. Кожен учасник був достойний звання переможця, але це все ж таки конкурс, а значить журі повинне було визначити найкращих. Після багатьох годин обговорень, сумнівів і суперечок п'ятіркою журі були визначені 17 переможців. Серед людей з проблемами зору визнання здобули наступні конкурсанти: киянка Світлана Проніна і обухівчанка Наталя Шкіренкова в номінації “Поезія для дітей” посіли I місце та III місце відповідно; кияни Валентина Врублевська і Віталій Грибинюк у номінації “духовна лірика” – II та III місця ; Юрій Бабенко, житель смт. Борова Фастівського району, здобув II місце у номінації “Гумор”; а Валентина Братчанська з Петро-Павлівської Борщагівки була відзначена III місцем у номінації “Поетична хвиля”.
Нагороджували переможців: обухівський міський голова Олександр Миколайович Левченко, спеціальний гість фестивалю – голова бюро літоб’єднання “Радосинь” при НСПУ Лідія Новікова, та члени журі фестивалю.
У своїй вітальній промові Олександр Миколайович Левченко побажав переможцям подальших творчих звитяг, і висловив надію, що перебування на Малишковій землі залишить у їхніх серцях лише теплі спогади. Спогади, що надихатимуть на створення нових шедеврів і надаватимуть сил у часи життєвих віхол. 
І, дійсно, організаторам фестивалю вдалося зробити справжнє свято. Щирі українські пісні у виконанні обухівських співаків та запрошених гостей, гармонійно переплітались із творчими номерами самих учасників. Наповнений творчим різнобарв'ям, спілкуванням, сміхом і неприхованою радістю вечір не залишив байдужим жодного учасника. Це було справжнє свято людей, які спроможні відчути життя до найтоншої його струнки. 

Голова журі фестивалю «Поетичний рушник»
Геннадій Горовий