Відбулося навчання вчителів шкіл для сліпих проведенню апробаційного тестування

Громадським об’єднанням незрячих фахівців «Реаресурс» за участі Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти та  фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» 15 квітня 2013 року в читальному залі Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського був Проведений  навчальний семінар для представників управлінь освіти і науки, директорів, вчителів історії, української мови і літератури спеціальних шкіл-інтернатів для сліпих дітей. Мета семінару – підготовка до проведення апробаційного тестування в, ознайомлення із процедурою проведення тестування, структурою тестів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та історії України 2013 року, напрацювання рекомендацій щодо проведення тренувального тестування з цих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах для сліпих дітей.

Участь у семінарі взяли представники адміністрацій, та вчителі української мови і літератури та історії шкіл для сліпих з Донецької, Львівської, Одеської та Харківської областей та міста Києва, де розташовано такі школи.

Фахівці УЦОЯО ознайомили педагогів з особливостями складання зовнішнього незалежного оцінювання знань в Україні провели тренінги з проведення апробаційного тестування з української мови і літератури і з історії України.

Підготовка вчителів до проведення в школах для сліпих тренувального тестування розпочинає впровадження на практиці зовнішнього незалежного оцінювання знань учнів з глибокими порушеннями зору і реалізації їхнього права на доступ до якісної вищої освіти.

Учасники дали високу оцінку тому, що в ході проекту були адаптовані і виготовлені шрифтом Брайля інформаційні матеріали з української мови і літератури і з історії України для підготовки до апробаційного тестування випускників загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей. Неодноразово зверталася увага на незадовільний стан забезпечення сучасними підручниками шрифтом Брайля, рельєфними картами з новітньої історії України. Висловлювалося побоювання щодо впливу цих факторів на успішність складання апробаційного тестування і можливі негативні оцінки роботи самих учителів у таких умовах.

 

Ганна Самборська –

Член правління ГО «Реаресурс»