Інклюзивний читальний зал відкрили у Житомирі

 

24 березня 2013 року в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича відбулося відкриття інклюзивного читального залу.
У новоствореному спеціалізованому читальному залі надаватимуться послуги жителям області, котрі мають вади зору або ж узагалі втратили можливість бачити. Це перший заклад такого типу на Житомирщині, створення якого стало можливим завдяки співпраці обласної влади та Посольства США в Україні. Саме технічне обладнання цього відділу при обласній бібліотеці здійснено за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Усі послуги, якими зможуть користуватися відвідувачі з особливими потребами, надаватимуться бібліотекарями абсолютно безкоштовно.

Довідково. Сектор «Інклюзивний читальний зал» має комп’ютери, на яких встановлені програма мовного доступу до інформації яка міститься на монsторs комп’ютеру JAWS for Widows 11.0 та програмне забезпечення для брайлівського дисплею Focus 40 Blue, програми збільшення, озвучення, читання текстів за допомогою портативного збільшувача OPAL та програм Talklibrary, MAGIC 11.0.
Сектор «Інклюзивний читальний зал» планує надавати послуги замовлення літератури з інших відділів бібліотеки.

Автор Вікторія Шевчук