У столиці презентували книгу для дітей з вадами зору

 

Вівторок, 20 травня 2014 17:27

Дитячу казку "Лисичка і журавель" надрукували шрифтом Брайля. Видання створили у рамках благодійного проекту "Читати на рівних". Більш як чотири тисячі екземплярів читатимуть дошкільнята та діти молодшого шкільного віку.

Юлія Поворозник,  журналіст:

- А журавель наварив такої смачної страви: і м’яса, і картопельки, і бурячків, покришив дрібненько та склав у глечик.

 

Ось так, торкаючись пальчиками рельєфно-крапкового шрифту, учениці третього класу Київської спеціальної школи інтернату першими читають нове видання. За допомогою комбінації крапок не лише розпізнають букви, дотиками рук роздивляються і ілюстрації до казки. Хоча й не бачать яскравих фарб, однак це - перша можливість для дітей відчути, який вигляд мають малюнки і зрозуміти, чому ж лисичка не могла скуштувати страву із глечика. Адже у закладі таких книжок немає, говорить вчителька, та й слугуватиме дітлахам вона досить довго.

 

Любов,  вчителька: 

- Звичайний брайлівський листок читаємо два-три рази, і крапочка уже затирається, а цією книжкою багато діточок зможе користуватися,  бо, дійсно, зроблено дуже якісно. Книжка буде дуже довго слугувати дітям.

 

На останній сторінці є у виданні абетка, що дає можливість зрячій людині зрозуміти, що означає кожна із шести крапок і як відчуваються букви. Те, що книга розрахована на найменших, не випадково.

 

Наталія Скрипка,  виконавчий директор Національної асамблеї інвалідів України:

- Діти молодшого шкільного віку і дошкільного віку... Саме у цьому віці навчають шрифту Брайля, тому що педагоги знають, що це -найбільш чутливі пальці, пучки пальців, щоб вивчити цей шрифт.

 

Над реалізацією проекту організатори працювали дев’ять місяців. Активно допомагали та підтримували ініціативу багато українців. На благодійний рахунок надійшло більш як трьохсот тисячі гривень.

 

Олексій Погорєлов,  генеральний директор Української асоціації видавців:

- Загальний наклад 4200 екземплярів, і книжка от буквально скоро буде доставлена усіх спеціальних закладах, де навчаються діти з вадами зору.

 

Отримають книгу у різних областях країни за 240 адресами. Керівники проекту готові розглядати пропозиції, щоб продовжити проект "Читати на рівних".

 

 

Юлія Поворозник, Андрій Корж, телеканал «Київ».

http://www.kievtv.com.ua